Kyresore » 2012 » Dhjetor » 20 » Ferguson zbulon planet e Guardiolës
4:41 PM
Ferguson zbulon planet e Guardiolës
"Kam biseduar me Pep dhe më ka thënë që për momentin nuk është i interesuar të drejtojë ndonjë skuadër, pasi dëshiron të pushojë. Mund të them që rekordet e tij me Barcelonën janë fantastike” përfundoi tekniku.Trajneri i Manchester United, Sir Alex Ferguson është i bindur se Pep Guardiola nuk do të kthehet së shpejti për të drejtuar ndonjë skuadër. Guardiola si teknik i Barcelonës arriti një ser rekordesh dhe që prej largimit nga katalanasit është përfolur për një kalim të mundshëm tek Chelsea, Manchester City, Milan e Bayern Mynih."Kam biseduar me Pep dhe më ka thënë që për momentin nuk është i interesuar të drejtojë ndonjë skuadër, pasi dëshiron të pushojë. Mund të them që rekordet e tij me Barcelonën janë fantastike” përfundoi tekniku.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 5.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus