Kyresore » 2012 » Dhjetor » 12 » Kujdes! Ka një tjetër që ka shënuar më tepër se Mesi
10:34 PM
Kujdes! Ka një tjetër që ka shënuar më tepër se Mesi
Lionel Mesi festoi javën e shkuar thyerjen e rekordit të Gerd Mullerit me shënimin e 86 golave për vitin 2012. Por mediet botërore kanë kërkuar që emri i tij të mos shkruhet ende në librin e rekordeve. Në mes është emri Godfrey Chitaluis. Sipas shumë burimeve nga Afrika, ish-lojtari i kombëtares së Zambias, ka shënuar 107 gola në një vit.Sipas gazetës nigeriane "Daily Post”, Chitalu ka shënuar një numër të tillë golash në vitin 1972 gola në të gjitha kompetetecionet, vitin në të cilin Muller vendosi rekordin botëror. Por emri i tij nuk është shkruar në historinë botërore të futbollit ndërsa tani Federata e Futbollit në Zambia po bën verifikimet e duhura.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus