Kyresore » 2012 » Dhjetor » 14 » Balague: Mourinho, arsyeja e lamtumirës së Guardiolës
10:52 PM
Balague: Mourinho, arsyeja e lamtumirës së Guardiolës
"Nëse diskuton me Guardiolën për Mourinhon lehtësisht mund të vëresh se gjuha e trupit të tij dhe mënyra e tij e të shprehurit ndryshojnë tërësisht”, deklaroi Balagué gjatë intervistës për 'Punto Pelota'.Guillem Balague, autori i biografisë së Pep Guardiolës, zbulon një prapaskenë interesante përsa i përket largimit të teknikut nga skuadra e Barcelonës. Sipas tij, motivi kryesor i largimit të Pep është pikërisht portugezi polemik Jose Mourinho."Nëse diskuton me Guardiolën për Mourinhon lehtësisht mund të vëresh se gjuha e trupit të tij dhe mënyra e tij e të shprehurit ndryshojnë tërësisht”, deklaroi Balagué gjatë intervistës për 'Punto Pelota'."Pep nuk preferon të flasë e të prononcohet mbi portugezin. Drejtimi i një klasikeje si Barcelona-Real Madrid nuk i falte më asnjë kënaqësi Guardiolës. Mund të them me bindje se Mourinho e lëkundi vetëbësimin e tij dhe e destabilizoi, deri në atë të pike sa të merrte vendimin e një viti pushim absolut nga karriera”, perfundoi gazetari Guillem Balagué.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus