Kyresore » 2013 » Nëntor » 30 » Chelsea pas Coentraos
9:49 AM
Chelsea pas Coentraos

Pas Tottenhamit edhe skuadra e Chelseas ka shfaqur interesim për Fabio Coentraon, raporton tabloidit britanik Daily Mail. Sipas gazetës Jose Mourinho e dëshiron mbrojtësin portugez në ekipi gjatë afatit kalimtar të janarit. ‘Special One’ e njeh mire Coentraon pasi ka punuar bashkë me të te Real Madridi. Po ashtu reprezentuesi portugez po shihet edhe si zëvendësim për Ashley Cole, i cili po vuan nga lëndimet muajve të fundit. 

Ndërkohë, Chelsea është e gatshme ta liroj talentin belg, Kevin de Bruyne të huazohet në Atletico Madrid. 

Chelsea dhe Atletico kanë raporte të mira, pasi më herët ekipi spanjoll ka marr huazim nga skuadra angleze portierin, Thibaut Courtois.


Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus