Kyresore » 2013 » Prill » 2 » Gallatasarai motivon futbollistët me 25 mijë euro
4:01 PM
Gallatasarai motivon futbollistët me 25 mijë euro
Secili nga futbollistët e Gallatasarait, do të përfitojnë nga 25 mijë euro, në rast se eliminojnë Real Madridin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Drejtuesit e skuadrës turke kanë premtuar futbollistëve se për një rezultat pozitiv ndaj kampionit spanjoll, do të shpërblehen më shumë të majme të të hollave. Me paraqitjet në garat në grupe, pastaj kalimin e 1/8 së finale, Gallatasrai ka përfituar më shumë se 10 milion euro, ndërsa nëse kalon në gjysmëfinale do të shtojë konton për 4.9 milion euro. Situata tek Reali është ndryshe, pasi që ata nuk do të kenë ndonjë ‘bonus’ për të kaluar në gjysmëfinale dhe sipas statutit të klubit madrilen, kjo gjë mund të ndodh vetëm nëse arkëtohet trofeu.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus