Kyresore » 2012 » Dhjetor » 28 » Iniesta: Cikli i Barcelonës nuk do të përfundojë
2:26 PM
Iniesta: Cikli i Barcelonës nuk do të përfundojë
Andres Iniesta, në një intervistë për ‘RAC1’, theksoi se cikli fitues i Barcelonës nuk përfundoi sezonin e kaluar, kur katalanasit u mundën nga Real Madrid në kampionatin spanjoll dhe nga Chelsea në gjysmëfinalet e Ligës së Kampioneve.
"Kemi kaluar vite shumë të suksesshme dhe cikli do të vazhdojë. Një cikël përfundon kur kalojnë disa vite pa tituj. Sezonin e kaluar kemi fituar katër tituj, por njerëzit nuk i mbajnë mend sepse kampionati dhe Championsi kanë më shumë rëndësi. Gjithsesi, cikli i Barcelonës do të zgjasë edhe për disa vite të tjera”, theksoi mesfushori spanjoll.Në lidhje me situatën tek Real Madrid, Iniesta tha: "Kështu e ka futbolli, kur dikush qesh, tjetri do të qajë.”Më tej, futbollisti spanjoll tregoi se si u prit lajmi i sëmundjes së Tito Vilanovës në dhomat e zhveshjes: "Ishte një shok sepse po dëgjonim sërish të njëjtat fjalë si një vit më parë, por ajo që ndodhi na jep edhe më shumë forcë.”
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus