Kyresore » 2013 » Maj » 3 » Madrid do të paguajë 100 milionë euro për Neymar!
4:45 PM
Madrid do të paguajë 100 milionë euro për Neymar!
Sipas asaj që shkruan sot e përditshmja sportive katalanase "Sport.es", Real Madrid është gati të paguajë plot 100 milionë euro për të transferuar në La Liga yllin brazilian të Santos, Neymar. Këtë lëvizje të madrilenëve gazeta shumë pranë Barcelonës e quan si një "vjedhje" ndaj Blaugranave duke ditur se 21-vjeçari ka një parakontratë me këta të fundit.Por Neymar vijon të këmbëngulë se ndihet shumë mire te Santos, nuk ka asnjë parakontratë me asnjë klub në Europë dhe do të mendojë largimin nga Brazili vetëm pas Botërorit 2014.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus