Kyresore » 2013 » Nëntor » 30 » Maldini zëvendëson Gallianin
9:48 AM
Maldini zëvendëson Gallianin

Ish legjenda e Milanit, Paolo Maldini pritet ta zëvendësoj Adriano Gallianin, i cili do të largohet nga ‘San Siro’ pas ndeshjes ndaj Ajaxi-it, e cila zhvillohet në kuadër të Ligës së Kampionëve. Sipas Sky Sport Italia, ish kapiteni i Milanit do ta marr postin e drejtorit sportiv. Thuhet se Maldini e ka pranuar ofertën pas një bisede që ka pasur me Barbara Berlusconin. Maldini, të gjithë karrierën e ka kaluar në Milan. Ai ishte pesë e Rossnerëve nga viti 1978 e deri më 2009. Ai ka zhvilluar 647 ndeshje, derisa ka realizuar 29 

Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus