Kyresore » 2014 » Shkurt » 2 » Muriqi humb nga Caparello (+VIDEO)
9:02 AM
Muriqi humb nga Caparello (+VIDEO)

Elvir Muriqi ka pësuar humbje nga boksieri australian Blake Caparello, në duelin e zhvilluar në West Orange Arena të New Jerseyt.Caparello, i cili është në TOP10 boksierët më të mirë në botë, ka dominuar përballë boksierit kosovar.Kjo përballje pati 10 raunde, derisa boksieri nga Australia fitoi me pikë (98-92, 98-92 dhe 100-90).Me këtë fitore Caparello mbetet i pamposhtur në 20 duele me bilanc prej 19 fitore (6 KO) dhe një barazim. Ndërsa, Muriqi ka rekord prej 40 fitoreve (24 KO) dhe 6 humbjeve.

Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus