Kyresore » 2012 » Dhjetor » 13 » Nani te Roma në Janar?
2:03 PM
Nani te Roma në Janar?
Plani i Franco Baldinit është i qartë, në Janar ofertë Man. United për huaziminin e lojtarit me të drejtë blerjeje por ky operacion ka edhe vështirësi sepse Nani për te veshur fanellën e Romës duhet të reduktojë pagën e tij ndërsa duhet kuptuar edhe natyra e dëmtimit të tij të fundit që e ka lënë prej kohësh sulmuesin portugez jashtë fushave.Roma e Zdenek Zeman ka nisur të fitoje rregullisht dhe të shfaqë një lojë të bukur e shoqëruar me rezultate por për teknikun bohem ka disa gjëra që duhen rregulluar. Dhe sipas skemës së tij me 3 sulmues mungon akoma një lojtar i ngjashëm me Lamelan, prandaj dhe sytë e drejtuesve të klubit janë drejtuar te Luis Nani. Ky i fundit prej kohësh ka prishur raportet me klubin për shkak të frenimit të negociatave për zgjatjen e kontratës si dhe me sjelljet jo të mira të cilat nuk i pëlqejnë Fergusonit.Plani i Franco Baldinit është i qartë, në Janar ofertë Man. United për huaziminin e lojtarit me të drejtë blerjeje por ky operacion ka edhe vështirësi sepse Nani për te veshur fanellën e Romës duhet të reduktojë pagën e tij ndërsa duhet kuptuar edhe natyra e dëmtimit të tij të fundit që e ka lënë prej kohësh sulmuesin portugez jashtë fushave.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus