Kyresore » 2012 » Dhjetor » 14 » Tello vazhdon në Barcelonë
12:15 PM
Tello vazhdon në Barcelonë
Barcelona ka arritur marrëveshje me sulmuesin e ri Cristian Tello për vazhdimin e kontratës së tij deri në verën e vitit 2016.Barcelona ka arritur marrëveshje me sulmuesin e ri Cristian Tello për vazhdimin e kontratës së tij deri në verën e vitit 2016.Kontrata e kaluar e 21 vjeçarit ishte paraparë të skadojë në fund të stinorit 2013-13 por palët kanë gjetur gjuhën e përbashkët për përmirësimin e saj duke e vazhduar për tre vite tjera. Barcelona, nëpërmjet një komunikate të publikuar në uebfaqen zyrtare të klubit ka njoftuar se Tello do të nënshkruajë kontratën e re në selinë e gjigantit katalan të hënën.Tello është produkt i akademisë së Barcelonës dhe ka luajtur edhe për Damm dhe Espanyol para rikthimit në Nou Camp më 2010.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus