Kyresore » 2013 » Janar » 9 » Zyrtare: Sneijder te Galatasaray
4:39 PM
Zyrtare: Sneijder te Galatasaray
Mediat turke kanë zyrtarizuar transferimin e fantazistit hollandez të Inter, Wesley Sneijder te skuadra kampione e Turqisë, Galatarasay. Sipas asaj që shkruan "Fotomaç”, presidenti i Galatasaray Unal Aysal dhe ai i Inter Massimo Moratti kanë arritur para pak orësh akordin mes tyre.10 milion euro mendohet se i ka kushtuar kartoni i 28-vjeçarit ekipit turk, ndërsa lojtari do të fitojë 4 milionë euro në sezon dhe do të firmosë një kontratë 3-vjeçareSipas medias turke, Wesley Sneijder pritet të udhëtojë në Turqi për të kryer vizitat mjekësore dhe prezantimin zyrtar.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus