Kryesore » 2012 » Dhjetor » 15
Jose Mourinho duket gjithnjë e më larg Real Madridit, e me afër PSG-së. "Le 10 Sport”, njofton se agjenti i teknikut portugez Jorge Mendes muajin e kaluar është takuar pronarin e PSG-së, sheikun Tamim Bin Hamad Al Thani.Raportohet se në këtë takim është biseduar për transferimin e mundshëm të Murinhos në klubin francez në fund të këtij sezoni. Sipas "Le 10 Sport” takim në mes agjentit të Mourinhos dhe kreut të PSG-së ishte shumë i frytshëm për faktin se pas këtij ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-15

Tekniku bavarez refuzoi të jepte detaje të tjera, por la të kuptohet se dëmtimi është i rëndë. Javi Martinez u ble këtë verë nga Athletic Bilbao për 40 milionë Euro.Trajneri i Bayern Mynih konfirmon frikën për një dëmtim me përmasa serioze për Javi Martinez. Pas përplasjes së spanjollit me mbrojtësin e Borussia Monchengladbach, Martin Stranzl, trajneri deklaron se Martinez nuk arrin të shikojë me syrin e majtë.Tekniku bavarez refuzoi të jepte de ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-15

David Vija dhe Barcelona janë në prag divorci pas tri sezonesh në të cilat kanë festuar trofe të shumtë. Ajo që ka ndezur këtë ngricë është çështja e rinovimeve, të cilat nuk kanë prekur emrin e David Vijës. Këtij të fundit i skadon kontrata në qershor të vitit 2014, por për numrin 7 asnjë nga drejtuesit e klubit nuk është shqetësuar. Dhe kandidatja për të blerë shërbimet e Vijës nuk mungon, madje ka ditë që ka nisur kontaktet me agjencinë menaxheriale " ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-15

Biabiany i skuadrës së Parmës, Alessandro Matri i cili nuk po gjen hapësira te Juventusi dhe Pescaras Weiss, talenti sllovak, janë tre emrat më të përfolur për të zëvendësuar brazilianin Robinho i cili pritet të largohet nga Milan.Biabiany i skuadrës së Parmës, Alessandro Matri i cili nuk po gjen hapësira te Juventusi dhe Pescaras Weiss, talenti sllovak, janë tre emrat më të përfolur për të zëvendësuar brazilianin Robinho i cili pritet të largohe ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-15